29 Şubat Perşembe 2024

CS:GO Kan Silme Kodu (SHİFT TUŞU !) Nedir? Nasıl Ayarlanır?

CS:GO oyununu oynayan kişiler CS GO kan silme kodu ayarını sıklıkla kullanmaktadır. Oyun 2012 yılında çıkış yapmış olmasına rağmen halen daha günümüzde milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Counter-Strike: Global Offensive olan uzun ismiyle bilinen oyunda FPS oranlarını arttırmak isteyen kişiler CS GO kan silme kodu nu kullanmaktadır. Çok basit bir şekilde istediğiniz tuş ile bu mümkün hale geliyor. En çok tercih edilen ise Shift tuşu oluyor. Aradığınız kod ise yazımızda.

CS GO kan silme kodunu yazarak FPS'nizi arttıra bilirsiniz. Görseller ile birlikte sizler için cs go shift kan silmeyi hazırladık. Konsola bind "shift" "+speed; r_cleardecals"

CS GO Kan Silme Kodu ‘Shift’

CSGO kan silme kodu sizce neden tercih ediliyor? Çünkü düşük bütçeli bilgisayarlar kasma, donma, çökme, oyundan atma, takılma gibi sorunlar yaşanır. Bunun içinde FPS yi arttırmak gerekiyor. Peki bu FPS Nedir? Açılımı Frame Per Second (Saniyelik Görüntü Sayısı) olan FPS denilen şey, oyundaki kare hızını temsil ediyor. Örneğin oyunda bir topa vurduğunuzu düşünün. Top takılarak gidiyorsa bunun nedeni düşük FPS ile, top çok akıcı bir şekilde ilerliyorsa bu yüksek FPS ile oynadığınızı gösterir. Oran ne kadar yüksek ise oyun o kadar akıcı olur örneğin, 30 FPS ve 144 FPS arasında akıcılık oranı yüksektir . Sizler için yazılabilecek olan 3 farklı kodu aşağıda belirttik.

Aşağıda ki görsellerin üst kısımlarında bulunan kodları, direkt olarak kopyalayıp CS GO konsol kısmına yapıştırabilirsiniz.

                        bind "shift" "+speed; r_cleardecals"
cs go kan silme 1 1
Shift tuşu ile Cs Go kan silme kodu.
                        bind j r_cleardecals
cs go kan silme 2
J tuşu ile kan silmeye örnek.
                        bind j r_cleardecals
cs go kan silme
Konsola her defasında bu konu yazarakta CS:GO kan silme işlemi yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim cs go kan silme kodumuzu yazmaya. Oyunu girip konsolu açıyoruz. bind “shift” “+speed; r_cleardecals Kodunu konsola yazıyoruz ve oyuna dönüyoruz. Shift tuşuna her bastığımızda ise kanlar siliniyor. Yukarıda yazdığımız kodda bulunan shift yazan yere istediğiniz bir tuşu atayabilirsiniz. Örneğin bind “ATAMAK İSTEDİĞİNİZ TUŞUN İSMİ” r_cleardecals yazıp enter tuşuna basınca hangi tuşu yazdıysanız, tuşa bastığınızda kod aktif hale gelerek kanlar silinecektir. Ayrıca tuşa atamadan her seferinde sadece konsola yazıp silmek istiyorsanız sadece r_cleardecals komutunu yazıp enter tuşuna basın. Böylece hem FPS’niz yükselmiş olacak hem de düşmanları görebilmek daha rahat olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Kurumsal Mail Örnekleri ve Nasıl Yazılır?

Aşağıya konsolu açmada sıkıntı yaşayan arkadaşlar için detaylı anlatım yaptık.

CS:GO Konsol Açma

1.Adım: Konsolu etkinleştirme;

 • CS:GO oyununu açın ve sonra Ayarlar kısmına girin,
 • Oyun (Game) seçeneğinin altından konsolu etkinleştirin,

2.Adım: Konsolu açmak için tuş ayarlama;

 • Tekrar ayarlar kısmından Arayüz Ayarlarını (UI Keys) seçin,
 • En altta bulunan konsol tuşu ata seçeneğine (Toggle Console) basıp konsol için bir tuş atayın, genelde > ” < , klavyedeki ESC tuşunun altındaki seçilir. Bu tamamen Cs Go oyununda kolayca konsolu açmak içindir. İstediğiniz tuşu ayarlayabilirsiniz.

3.Adım: Konsolu açıp kodu girme;

 • Seçtiğiniz tuşa basın ve konsolu açarak,
 • bind j r_cleardecals yazın ve Enter’a basın. J tuşuna her bastığınızda kanlar silinecektir.

E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler