29 Şubat Perşembe 2024

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu (Çözüldü %100)

Google sunucuları ile ilişimde bir sorun oluştu hatası pek çok Android kullanıcıları tarafından sıklıkla karşılaşılan bir durum. Hataya, başarılı olmayan Android güncellemesi, Android sistemine kişilerin müdahalesi ve kendiliğinden oluşan hatalar sebep olabiliyor. Aynı zamanda kişiler kullandıkları android sistemi kırıp (ROM), kendilerinin modifiye ettiği sürümleri kullandığında da bu sorun ortaya çıkabiliyor. Makalemizde sizlere Google Sunucularıyla İletişim Kurulurken Bir Sorun Oluştu hatasının 3 farklı çözümünden bahsedeceğiz.

google-sunuculariyla erişim hatası
Google sunucuları ile ilişimde bir sorun oluştu hatası.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu Nasıl Çözülür?

Bu hata sadece modifiye edilen Rom lu telefonlarda değil, Romsuz ve orijinal sistemli olan telefonlarda da görülüyor. Hatanın temel sebepleri arasında ise ROM yapılan telefon sistemlerinde, güncelleme yapıldıktan sonra Google’nın, bağlı olduğu hesaplarda güvenlik açığı görerek sistemi kilitlemesinden kaynaklı oluyor.  Oturum açılamadı Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu gibi sorun ile karşılaşan kullanıcılar için ise, birkaç çözüm yöntemini makalenin devamında bulabilirsiniz.

1.Yöntem

1- Öncelikle cihazda Google Play Services ve Google Play uygulamalarının bulunduğu verilerini tamamen silin.

2- Root yetkisi mevcut olan telefonunuzun Dosya yöneticisi kısmından Host dosyasının bulunduğu “system/etc/” klasörünün içindeki “host” dosyasını silerek bu klasörü temizleyin.

3- Telefonunuzu yeniden başlatın. Muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.

2.Yöntem

1-Google Play Hizmetleri ve Google Play Store uygulamalarını cihazınızdan tamamen silin. Kullandığınız cihazın marka ve modeline uygun Google Play Hizmetleri ve Google Play Store uygulamalarının APK versiyonunun telefonunuza yükleyin.

2-Telefonunuzu yeniden başlatın ve Google hesabıyla giriş yapın. Google play sunucularıyla iletişimde bir sorun oluştu sorunu çözülecektir. Sorun çözülmediyse telefonunuzun fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Scratch Nedir? Nasıl İndirilir ve Kurulur? Resimli Anlatım (4 Adımda Hazır!)

3.Yöntem

Google Play Store girin. Eğer giremiyorsanız tarayıcıda Google Installer adlı uygulamayı cihazınıza yükleyin. Google sunucularıyla iletişimde bir sorun oluştu, sorunu çözüme kavuşacaktır.

google sunuculariyla erisim hatasii
Android cihazlara yapılan ROM işlemi Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu Hatası almanıza sebep olabilir.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu Hatası

Makalemizin başında da anlattığımız gibi hatanın nedeni çok sayıda ROM dosyası yüklemekten kaynaklı Google’ın ilgili hesabı kilitlemesinden meydana gelmektedir. Bu durumda yapılacak olan tek şey, 2 Adımlı Doğrulamanın devre dışı bırakılmasıdır.

Bozuk olan önbellekler de bu sorunun meydana gelmesine neden olabilir. Geçici Önbellek dosyaları her cihazda depolanmaktadır. Geçici önbelleklerde ki yaşanan bozulma, diğer uygulamaları da etkileyecektir. Önbellek temizleme işlemi de sorunun çözülmesine fayda sağlayabilir.

E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler