29 Şubat Perşembe 2024

Google Pixel Watch’ı Tanıttı

Google, yıllık geliştirici konferansında ilk akıllı saatini tanıttı. Google Pixel Watch, kendi Wear işletim sistemini Fitbit sağlık takibi ile birleştirdi. Fitbit, 2019’da Google tarafından 2,1 milyar dolara (1,7 milyar sterlin) satın alınmıştı. Saat yalnızca Android cihazlarla eşleştirilebilir ve 4G uyumlu.

Pixel Watch

Google, hem telefonun hem de saatin aynı ağda olması gerektiğini söyledi. Teknoloji devi, giyilebilir cihaz için bir fiyat açıklamadı ancak sonbaharda piyasaya çıktığında “premium ürün” olacağını söyledi. Akıllı saatlerde zaten pazar lideri olan Apple ve Samsung gibi markaların rekabetiyle karşı karşıya gelecek görünüyor. Halihazırda Google’ın Wear işletim sisteminde çalışan birçok üçüncü taraf Android saati var, ancak şu ana kadar Google’ın kendi cihazı yok.

Google’ın cihaz ve hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh, ürünü benzersiz yapan şeyin “Google’ın ekosistemi ve Fitbit uzmanlığı” kombinasyonu olduğunu söyledi. Pixel Watch‘ın Apple ürünleriyle de eşleşebileceği yönündeki spekülasyonlara rağmen Google, durumun böyle olmayacağını doğruladı.

Google’ın Fitbit’i ilk devralması, sonunda onay veren Avrupa Komisyonu tarafından incelendi. Ancak Google, Avrupa’da 10 yıl boyunca “Android telefonla eşleştirildiğinde üçüncü taraf akıllı saatlerin kullanıcı deneyimini bozmamak” da dahil olmak üzere bir takım sözler vermek zorunda kaldı. Ayrıca, Fitbit verilerini reklam amacıyla kullanmama sözü vermek zorunda kaldı.

Google, BBC’ye sağlık ve zindelik verilerini diğer kullanıcı verilerinden ayrı tutmayı taahhüt ettiğini ve gizlilik endişelerini gidermek için düzenleyicilerle birlikte çalıştığını söyledi.

İki Yeni Pixel Telefon Yolda

Google ayrıca iki yeni Pixel telefonunu da duyurdu. Pixel 6a ve Premium Pixel 7, Temmuz ayında satışa çıkacak, 2023’te piyasaya sürülecek yeni bir Pixel tablet ve 7- 11 saat pil ömrüne sahip güncellenmiş kulaklıklar Pixel Buds Pro gürültü önleme işlevide yolda.

İlginizi Çekebilir  Apple, Daha Ucuz Bir Apple TV Piyasaya Sürebilir

Google’ın Pixel akıllı telefonları geçmişte iyi eleştiriler aldı, ancak pazarda önemli bir oyuncu haline gelmedi. Şubat ayında Google CEO’su Sundar Pichai, 2021’in son üç ayının “Pixel için tüm zamanların üç aylık satış rekoru” kırdığını, ancak gerçek rakamları vermediğini söyledi. Bay Osterloh, küresel çip sıkıntısının Google’ın donanım satışları üzerinde “şüphesiz önemli bir etkisi olduğunu” söyledi. “Tedarik zinciri sorunları olmasaydı daha fazla Piksel satardık” dedi.

E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler