29 Şubat Perşembe 2024

Apple’ın Sevilen Palyaço Balığı Geri Döndü

Apple’ın kötü şöhretli 2007 sunumundaki palyaço balığı duvar kağıdı, 15 yıl sonra nihayet cihazlara doğru yol alıyor. iOS 16 yapısını çalıştıran bazı geliştiriciler için palyaço balığı geri geleceği duyruldu. Twitter kullanıcısı Jack Roberts , iOS 16 Beta 3’te Koleksiyonlar bölümündeki Palyaço Balığı seçeneğinin ekran görüntüsünü paylaşarak duvar kağıdına ışık tuttu.

palyaco baligi
Apple iOS – Palyaço Balığı Duvar Kağıdı

Yeşil bir anemonda yaşayan bir bebek ve yetişkin palyaço balığının büyülü fotoğrafı, Steve Jobs’un orijinal iPhone’u ve o zamanlar muhteşem olan 3,5 inçlik ekranını tanıttığı sırada sunulan ilk görüntü olmuştu. Ancak garip bir şekilde Apple bunu bir sonraki sürümlerinde geliştirmedi. Resmin tam sürümü daha sonra Mac’te yayınlandı: 2009’un Mac OS X 10.6 Snow Leopard sürümünde, Desktop & Screen Saver’daki Nature klasörü altında bulunabilir .

Palyaço balığı duvar kağıdının, iOS 16 beta’nın yakında piyasaya sürülmesine yol açıp açmayacağına dair bir haber yok fakat gördüğümüz kadarıyla Apple bunu son sürümlerinde tekrardan ürünlerine ekleyecek. Orijinalinden daha yüksek çözünürlükte geliştirilmiş olması kesinlikle dört gözle beklenecek bir şey. Reddit kullanıcısı ActorVMU tarafından gösterildiği gibi, harika bir yukarı kaydırma paralaks animasyonu da var.

.

İlginizi Çekebilir  Nissan Hangi Ülkenin Otomobili? Sürpriz Detayları Öğrenin!
E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler