29 Şubat Perşembe 2024

Google Play Store Güncellenmeyen Eski Uygulamaları Kaldırıyor

GOOGLE, en sevdiğiniz Android uygulamanızın sonsuza kadar kaybolmasına yol açabilecek Google Play Store uygulama pazarında büyük bir temizlik yapmaya hazırlanıyor.

google play store
Google Play Store güncellenmeyen eski uygulamaları her an kaldırabilir.

Google Play Store’den Bahar Temizliği

Google , Play Store pazarında büyük bir bahar temizliğine hazırlanıyor. Mountain View firmasının en az iki yıldır güncellenmemiş yazılımları kaldırmaya hazırlandığı ve Google Play Store’danyaklaşık 900.000 Android uygulamasının silineceğini bildirildi. Bu büyük netlik, Play Store’da bulunan Android uygulamalarının üçte birinin listeden çıkarılmasına neden olabilir.

Android hayranları, en sevdikleri Google Play Store uygulamasının sonsuza dek kaybolduğunu yakında görebilir. Google Play Store Kaydınızı, onayladığınız şekillerde içerik sağlamak ve sizi daha iyi anlamak için kullanır. Bu, anlayışa dayalı olarak bizden ve 3. şahıslardan gelen reklamlar alabilir

Google’ın bu işlemi yapmasının nedeni, kullanıcılarının daha iyi korunmasına yardımcı olmak. Bunun nedeni, eski uygulamaların, son birkaç yılda işletim sistemleri ve geliştiriciler için piyasaya sürülen ve güvenliği artıran araçlardan yararlanmamasıdır. Sonuç olarak, eski uygulamalarda yeni programlarda bulunmayan güvenlik açıkları olabilir. Cnet’in analist firması Pixalate’den aldığı rakamları kullanan bir gönderiye göre Apple, App Store için benzer bir adım atıyor olabilir.

iPhone ve Android üreticileri, aralarında 1,5 milyon uygulamayı listeden kaldırmaya hazırlanıyor olabilir. Bazı 869.000 Android uygulamasının kaldırılma riski altında olduğu, iOS için ise 650.000 olduğu bildiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Gif Nedir, Nasıl Yapılır? En İyi Gif Yapma Sitesi (10 Adet)
E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler