29 Şubat Perşembe 2024

WhatsApp Gruplarından Çıkmak Artık Eziyet Değil

WhatsApp grupları bazıları için eziyet olabiliyor. Gruplarda kalmak zorunda olanlar için WhatsApp tarafından açıklanan yeni özellik oldukça beğenilecek. Yeni özellikle birlikte gruplardan ayrılan kişiler için diğer kullanıcılara gruptan çıkıldığına dair bildirim gitmeyecek.

WhatsApp tarafından son zamanlarda kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek yenilikler yayınlanmaya devam ediyor. Son görülme saatimizi istemediğimiz kişilere kapatabileceğimiz özellik, WhatsApp gruplarında anket başlatabilme ve de gelen mesajlara emojilerle tepki verebilme özellikleri yakın zamanda yayınlanmış ve kullanıcılar tarafından oldukça ilgili görmüştü. Bu özelliklerin yayınlanmasının ardından yeni bir özellik daha BETA sürümüyle yayınlandı. Yayınlanan bu yeni özellik ise özellikle gruplarda kalmak zorunda olan, ayrıldığında diğer kişilere bildirim gidecek diye gruptan çıkamayan kişileri oldukça sevindirecek türden

WhatsApp Gruplarından Sessizce Ayrılma

WhatsApp’ın beta sürümüyle birlikte yayınlanan yeni özellikte gruptan ayrılınca diğer grup üyelerine ayrılan kişi için ayrıldığına dair bildirimler gitmeyecek. Böylelikle grupta kalmak zorunda olanlar sessiz sedasız istemedikleri gruptan ayrılabilecek.

Sadece Grup Yöneticilerine Mesaj Gidecek

Bir kişi gruptan ayrıldığında sadece o grubun yöneticileri kişinin gruptan ayrıldığına dair bildirim alacak. Daha önceden gruptaki herkes gruptan birisi ayrıldığında mesaj olarak kişinin ayrıldığını öğrenebiliyordu. Ancak yeni özellikle sadece adminler yani yöneticiler bilgilendirme mesajı alacaklar.

İlginizi Çekebilir  Scratch Nedir? Nasıl İndirilir ve Kurulur? Resimli Anlatım (4 Adımda Hazır!)
fatih
fatih
1995 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra hayatının dönüm noktasını yaşayn yazarımız Fatih, gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek öğrendiklerini sizlere aktarma hevesiyle blog yazarlığı yapmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler