29 Şubat Perşembe 2024

Whatsapp, Diğer Güncellemelerin Yanı Sıra Yeni Gizlilik Özellikleri Sunuyor

Aylarca süren beta testinden sonra, WhatsApp çok ihtiyaç duyulan yaşam kalitesi değişikliklerini sunuyor.

WhatsApp Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kullanıcılara diğer insanların görebileceği bilgi türleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni gizlilik özelliklerini kullanıma sunacağını duyurdu. Yeni güncelleme ile kullanıcılar, Engadget’a göre profil fotoğrafını, son görülme durumunu ve daha fazlasını kimlerin görebileceğini sınırlayabilir.

WhatsApp Imag
WhatsApp

Değişiklik, Engadget tarafından bildirildiği üzere, kullanıcıların kişilerinizdeki belirli kişilerin profil fotoğrafınızı, hakkında ve son görülme durumunuzu görmesini engelleyen yeni bir seçenek içeriyor. Bu, insanların WhatsApp’ta işletmelerden, banka hesaplarından veya ürkütücü insanlardan saklanması için uygun bir özellik gibi görünüyor.

Önceden, WhatsApp’ın yalnızca üç seçeneği vardı: herkes, kişilerim ve hiç kimse. Engadget ayrıca, kullanıcılar son görülme durumlarını diğerlerinden gizlemeye karar verirlerse, onların da göremeyeceğinizi söylüyor.

Resmi lansmandan önce, yeni gizlilik ayarı, sınırlı bir betanın parçası olarak belirli kullanıcılar için mevcuttu. Metaya ait mesajlaşma platformu ayrıca grup çağrıları için yeni güncellemeler duyurdu. WhatsApp’ın Meta Will Cathcart’taki başkanından bir tweet’te, büyük grup görüşmelerine katılanlar artık belirli kişileri susturabilir veya mesaj gönderebilir.

Techcrunch’a göre , WhatsApp için gizlilik ve rahatlık açısından özellik açısından yoğun bir hafta oldu. Şirket ayrıca bu haftanın başlarında, kullanıcıların konuşma sohbet geçmişlerini, fotoğraflarını, videolarını ve sesli mesajlarını Apple’ın Move to iOS uygulaması aracılığıyla Android’den iPhone’a aktarma yeteneği eklediğini duyurdu.

Kullanıcılar, kademeli bir sunum olabileceğinden, özellikleri yakında WhatsApp hesaplarında etkinleştirebilir.

İlginizi Çekebilir  Android 13 Hakkında Haberler, Çıkış Tarihi ve Özellikler
E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler