29 Şubat Perşembe 2024

WhatsApp Verilerini Android’den iOS’a Aktarma 2022

WhatsApp, geçen yıl yaptığı toplantıda iOS’tan Android’e veri aktarma konusu hakkında çalışma yaptıklarını açıklamıştı. Ancak, tersine bir süreç bir gelişti ve adım atılmadı. Geçtiğimiz günlerde Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformunun da veri aktarım konusu için program tanıtacağı söylendi. Hoş bir sürpriz olarak nihayet Android’den iPhone’a veri aktarma özelliği tanıtıldı. Bir çok kullanıcı için sorun olan Android’den iOS’a whatsapp veri aktarma işlemi artık yayınlanan program sayesinde mümkün olacak. Yayınlanan programı indirmek için yazımızın devamına bakabilirsiniz.

WhatsApp Verilerini Android'den iOS'a Aktarma
Android’den iOS’a Veri Aktarma

WhatsApp Verilerini Android’den iOS’a Aktarma

Meta’dan Mark Zuckerberg, yakın tarihli bir Facebook gönderisiyle Android’den iOS’a geçiş yapan kullanıcıların artık sohbet geçmişlerini, fotoğraflarını, videolarını ve sesli mesajlarını kolaylıkla aktarabileceklerini söyledi. Ve bu işlem uçtan uca şifreli olacak.

WhatsApp‘ın süreci detaylandırmak için özel bir SSS sayfası mevcut. Bunun için yalnızca Android telefonunuzda “iOS”a Taşı (Move to iOS app) uygulamasının bulunması gerekli. Destekleyen sürümler arasında Android 5 ve sonraki sürümleri çalıştıran bir Android telefon, iOS 15.5 ve sonraki sürümleri çalıştıran bir iPhone ve 2.22.10.70 veya sonraki 2.22.7.74 güncellemesi mevcut olan İPhone modelleri yer alacak.

Veri aktarım işlemi sırasında her iki cihazın da bir elektrik prizine bağlı olduğundan ve her ikisinin de Wi-Fi bağlantısının aynı olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, geçiş yaptığınız iPhone’un yeni olduğundan veya fabrika ayarlarına sıfırlandığından emin olun.

PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ (GOOGLE PLAY – Move to iOS app)

İlginizi Çekebilir  WhatsApp Sohbet Filtreleme Özelliği Geliyor
E.K
E.K
Full Stack Developer & Social Media Expert

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler