6 Aralık Çarşamba 2023

Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır? En İyi 5 Program Nedir (RESİMLİ)

Klasör şifreleme, kullanmış olduğunuz cihazda (bilgisayar veya telefon) klasörün içindeki verilere erişimi kısıtlamak için kullanılan bir sistemdir. Şifrelenmek istenen bu veriler fotoğraf, video veya metin türünde olabilir. Klasör şifreleme sayesinde, klasöre doğrudan erişim engellenmiş olur. Erişimini kısıtladığınız veya parola ile koruduğunuz klasörlere başka kişiler erişim sağlayamaz. Erişim için doğrulama adımlarının geçilmesi gerekir. Klasör şifreleyerek, ortak kullanılan bilgisayarlarınızda ki verilere erişimi engelleyebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz en iyi 5 klasör şifreleme programlarının anlatımlarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

klasör şifreleme

Folder Lock

Folder Lock, oldukça popüler klasör ve dosya şifreleme yazılımları arasındadır. Bu program ile bilgisayarda klasör şifreleme veya telefonunuzdaki dosyaların şifrelenmesi haricinde USB belleğinizi de şifreleyebilirsiniz. Böylece verileriniz koruma altına alınmış olur ve sizin haricinizde kimse bu bilgilere ulaşamaz.

Folder Lock bütün platformları destekler, parola koyduğumuz dosyaları farklı cihazlar arasında da senkronize etme imkanı sağlıyor. Bu sayede verilerinizi koruma altına alınmış olurken aynı zamanda birden fazla cihazda erişim imkanı sunar.

Folder Lock
Folder Lock

Folder Lock Temel Özellikler:

– Program dosyaları hızlıca anlık şifreleme özelliğine sahiptir. Şifrelenen dosyaları senkronize etme ve yedekleme imkanı sunar. Bilgisayar ve telefon haricinde USB bellek, Harici Disk gibi cihazları da şifreleme özelliği vardır. CD üzerinde kilitleme yapabilir. 256 bit AES teknolojisi kullanmaktadır.

Folder Lock’u ilk açtığımızda bir şifre belirlemeliyiz. Girdiğiniz şifreyi unutmamanız gerekir. Aksi halde şifrelediğiniz dosyalara artık ulaşamazsınız.

Folder Protector

Folder Protector, kişisel dosyalarınızı ve belgelerinizi güvende tutmak için kullanabileceğiniz dosya şifreleme programlarındandır. Bu program sayesinde dosyalarınızı şifrelerken aynı zamanda sürücüleri de kilitleme özelliğine sahiptir. USB belleklerinde şifrelenmesine olanak tanır. Programın kullanılışı kısaca şu şekildedir. Programın exe uzantılı olan dosyasını, şifreleme yapmak istediğiniz klasöre kopyalayın. Programı çalıştırın ve bir şifre belirleyin. Bu sayede dosya şifreleme işleminiz tamamlanmış oluyor. Dosya ve klasör şifreleme, dosya gizleme, CD/USB/SD kart şifreleme ile Türkçe yama sayesinde dil desteği sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Apartman Gelir Gider Tablosu (Excel) Hesaplama Örneği
Folder Protector
Folder Protector programı sürücüleri kilitleme özelliği sunmakta.

Gilisoft File Lock Pro

Gilisoft File Lock Pro önemli videolarınızı, kişisel resimlerinizi veya belgelerinizi güvende tutmak için kullanabileceğiniz programlardan biridir. Oldukça iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yer alır. Belgelerinizi sadece şifrelemekle kalmaz aynı zamanda da gizleme özelliği sunar.

Gilisoft File Lock Pro ile hafıza kartlarını, USB sürücülerini, flash disk ve dahili hafızalardaki dosyaları hızlıca gizleyebilir ve şifreleyebilirsiniz. File Shredder (Dosya Parçalama) özelliğine sahip olması ile, bulunduğunuz cihazda iz bırakmaz.

GiliSoft File Lock Pro
Gilisoft File Lock Pro programı sayesinde, dosya şifreleme işlemi yapabilirsiniz.

Gilisoft File Lock Pro Temel Özellikler:

Gilisoft File Lock Pro ile dosya ve klasör şifreleme, dosya gizleme, güvenli bir şekilde silme ve CD/USB/SD kart şifreleme yapabilirsiniz.

Secret Disk

Secret Disk bazı özellikleri sayesinde diğer dosya şifreleme programlarından farklıdır. Harici diskinizi toplu bir şekilde kilitleyebilmenizi sağlar. İsteğe bağlı olarak özel ek diskler oluşturma özelliğine sahiptir. Bilgisayarınızda özel dosyalarınızın bulunduğu bir disk oluşturup onu şifreleyebilirsiniz. Bu sayede tek tek dosya şifreleme yapmadan, hızlıca tek seferde dosya şifreleme yapabilirsiniz. Şifreli özel diskler oluşturma ve disk şifreleme ile gizleme sayesinde diğer programlardan farklıdır.

Secret Disk Professional
Secret Disk, tek seferde birden fazla dosya şifreleme işlemi yapma imkanı sunar.

BCArchive

BCArchiv bilinen en iyi klasör şifreleme programları arasındadır. Bu program sayesinde dosyalarınızı ve klasörlerinizi kolayca şifreleyebilirsiniz. Program, şifrelediğiniz dosyalarınızı arşiv dosyası olarak sabit diskinize kaydeder. Böylece şifreyi bilmeyen kişiler gizli dosyalarınıza erişemez.

BCArchive
BCArchive

BCArchive programı kişilere göndermek istediğiniz video, fotoğraf, belge gibi içerikleri şifreleyerek e-posta yoluyla gönderme özeliğine sahiptir. E-postayı alan kişi, şifreyi girdiğinde dosyalarınıza güvenli bir şekilde erişir. Dosya ve klasör şifreleme, disk şifreleme ve yedekleme yapmak istediğinizde kolayca kullanım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler